منوی اصلی
بلاگ جزوه ننویس
 • جزوه ننویس شنبه 19 بهمن 1398 04:13 ق.ظ نظرات ()
  احتمالا الان زمانی است که بر اکثر مطالب از کتاب‌هایتان اشراف دارید چراکه در ماه‌های پایانی کنکور ارشد قرار داریم. در ادامه‌ی این مقاله میخواهیم درباره‌ی جمع‌بندی کنکور ارشد نکاتی را یاد بگیریم پس در ادامه با ما همراه باشید. 
  در ابتدا بهتر است بدانیم جمع‌بندی چیست در پاسخ به این سوال باید بگوییم جمع‌بندی کنکور ارشد همه چیز است درواقع جمع‌بندی انسجام دادن به هر آنچه که خوانده‌ایم و مشخص‌کردن تکلیفمان با آنچه نخوانده‌ایم.


  روش صحیح جمع بندی به طورکلی شامل دو مرحله‌ی زیر است 

   1: خود آزمایی به شیوه  آزمون دادن
  در این روش، شما زمان خود را به دوره های دو یا سه روزه تقسیم می کنید و صبح روز اول را آزمون می‌دهید؛ البته این آزمون باید یک کنکور جامع باشد که بهتر است از سؤالات کنکور سال‌های گذشته بوده و در صورت امکان، شرایط کنکور نیز شبیه‌سازی شود.
   
  2: تحلیل آزمون
  پس از یک استراحت کوتاه، آزمون خود را سؤال به سؤال(در هر درس) تحلیل کنید  و در یک برگه، مبحث‌هایی از هر درس را که غلط جواب دادهیا نتوانسته‌اید پاسخ دهید، یادداشت کنید.

  این روش، مزیت‌های بسیار زیادی دارد که به‌ چندمورد آن اشاره خواهیم کرد:
   
  1.  مرور همه مطالب
  در یک کنکور استاندارد، اغلب از تمامی مبحث‌ها، دست کم یک سؤال وجود خواهد داشت، و اگر چنین هم نباشد، در چند آزمونی که شما انجام خواهید داد، به طور قطع شما از هر مبحث، دستکم به یک سؤال پاسخ خواهید داد.  درواقع این کار باعث می‌شود که اطلاعات شما در تمامی بحث‌های‌ اختصاصی و عمومی سنجیده شود.

  2.  رفع اشکال عمده و عدم اتلاف وقت
  در این روش، هر بار که آزمون می‌دهید، بخشی از اشکال‌های شمابرطرف می‌شود و هر بار در مقایسه با دفعه گذشته، آمادگی شما بالاتر می‌رود؛درضمن، چون مطالبی را که می‌دانید، درست پاسخ خواهید داد، دیگر وقتی برای مطالعه آنها سپری نخواهید کرد؛ بنابراین، وقتتان تلف نمی‌شود.
   
  3.  تمرین مهارت های آزمون دادن
  به طورحتم تا زمانی که در شرایط آزمون های مشابه کنکور قرار نگرفته باشید، متوجه نخواهید بود  که داشتن اطلاعات کافی برای پاسخگویی به سؤال، کافی نیست و باید بامهارت های آزمون دادن، آشنا بوده و آنها را به کار ببندید .این مهارت ها،نیازمند تمرین هستند و تنها راه آموختن آنها، تجربه کردن است. در این روش، شما اینمهارت ها را هر سه روز یک بار تمرین می کنید.
  خب تا اینجا درباره‌ی مزیت‌ها نیز مطالبی یاد گرفتیم حالا همانطور که در جریان هستید آزمون ارشد امسال 31 فروردین 98 است و هفته‌ی پایانی نباید مطالب جدید را بیاموزید یعنی اگر مطلب جدیدی مانده که هنوز نتوانسته‌اید حتی برای یکبار به مطالعه آن بپردازید دیگر دست نگه دارید و فعلا سراغ اینگونه مطالب نروید. هدف از دوران جمع بندی تثبیت مطالبی است که تاکنون خوانده اید. این دوران درواقع تنها مرور مجدد نیست و دانشجو باید آنچه را که خوانده است تثبت کند. شاید اینجا با خودتان بگویید که در طول سال هنگام مطالعه هر مطلب تست کنکوری‌اش را هم زده اید ولی واقعیت این است که اگر شما کل مطالبی که قبلا خوانده‌اید را یکبار دیگر مرور کنید و سپس سعی کنید به سوالاتی که قبلا پاسخ داده‌اید مجددا پاسخ دهید مشاهده می‌کنید که در بسیاری از موارد ناکام می‌مانید!


  در اینجا نکاتی برای یک جمع بندی عالی در زمان کنکور گفته شده است.

  1. سعی کنید از خواندن  منابع متعدد جلوگیری کنید.

  همواره در شروع مسیر منابع خود را مشخص نمایید و به آنها اعتماد کنید و مدام خود را درگیر منابعتان نکنید. شما بر اساس سال‌های پیش منابع را مشخص کرده‌اید، بنابراین در مورد منابعی که خوانده‌اید تردید نکنید. 
  پس در دوران جمع بندی به هیچ وجه منبعی اضافه نکنید، منبعی را تغییر ندهید و منبعی که قبلا خوانده اید را رها نکنید. چراکه تقریبا در همه دروس یک کتاب اصلی و یک مجموعه خلاصه کفایت می‌کند. در زمان جمع‌بندی نیازی به برگشتن به کتاب اصلی ندارید و باید مدام همان خلاصه هایی که از کتاب دارید دوره کنید. 

  ۲-  مباحث مهم و پرتکرار را طبق کنکورهای سال های اخیر اولویت‌بندی نمایید.
  در دوران جمع‌بندی شما کل کتاب را تقریبا خوانده‌اید و به تمام عناوین آن اشراف دارید بنابراین در این دوران می‌توانید مباحث را اولویت‌بندی کنید چون اصولا کتاب‌ها در فصول‌شان نظمی دارند و انسجام کتاب را حفظ کرده ایم. اما الان خودتان به کتاب مسلط هستید. می‌توانیم مباحث را به شکلی جابجا کنیم که اولویت‌ها حفظ شود تا اگر زمانتان محدود شد اولویت‌های مهم را با خیال راحت خوانده باشید. پس توصیه می‌کنم لیستی از مباحث همه دروس تهیه کنید و آنها را اولیت‌بندی کنید.
  3. برنامه ریزی که می‌کنید بر پایه‌ی مبحث محور باشد نه زمان محور
  برای اینکه برنامه شما به صورت منسجم باشد، ابتدا مبحث مشخص شده یک درس را بخوانید
  بعد سراغ مبحث درس بعدی بروید. اولویت اول همه دروس که تمام شد، دوباره مجدد شروع کنید و مبحث دوم هر درس را به همین شکل بخوانید. یک نکته اینکه، برای مهمترین درس تخصصی گرایش‌تان در کنار جمع‌بندی که برایش انجام می‌دهید، حتما هر روز این درس را مرور کنید.
   ۴-  مباحث را به صورت مرتبط در کنار یکدیگر بخوانید
  مباحث را به شکلی بچینید که مباحث مرتبط با هم در کنار هم قرار بگیرند. بعضی از مباحث به هم شبیه یا مرتبط هستند و گاهی سوالات مقایسه‌ای دارند، پس بهتر است که کنار هم جمع بندی شوند و به شکل مقایسه ای خوانده شوند. پس در تهیه لیست مباحث خود در یک درس این موضوع را رعایت کنید. همچنین ممکن است در دروس دیگر هم مباحث مرتبطی وجود داشته باشد که بتوانید این مباحث را کنار هم بگذارید.

  5 . هرچه بیشتر تست بزنید به نفعتان است 
  تست های ارشد و دکتری آزاد، تست های دکتری سراسری و در درجه آخر بهداشت (دروس مشترک رشته بیوالکتریک) هم حتی کمک کننده هستند. فقط حواستان باشد که اگر سوالی را نتوانستید پاسخ دهید در درجه اول به خودتان نسبت ندهید چون منابع متفاوتی هم دارند. 

  هایلایت و خلاصه‌هایتان را بخوانید و مطالب برجسته‌تر و مهم تر را با رنگ دیگری مشخص کنید.  همچنین زمانی که تست کار می‌کنید می‌توانید به نگاه طراح‌ها توجه کنید که دید آن‌ها چگونه است. هر چه هست از منابعی که برای آن مبحث مشخص کرده اید بخوانید و تست هایش را بزنید. برای مخصوصا مباحثی که فرار هستند، به هم شبیه هستند و …یک برگه داشته باشید و تمام نکاتی که به نظرتان می رسد در هفته‌های اخر نیاز دارید که به شکل نکته وار بخوانید را یادداشت کنید. منظور از این کار خلاصه نویسی مجدد نیست! فقط کلیدواژه های مهم یا نکات خیلی فرار تَکرار میکنم کلید واژه و فقط مطالب فرار! مثلا برای یکسری فرمول ها و روش های حل ممکن است مراحلشان را با هم اشتباه کنید . در یک برگه مراحل این دو و چند نکته بسیار فرار دیگر رو یاداشت کنید.
   
  جمع‌بندی 

  برای جمع بندی کنکور ارشد، شما می توانید به، تست های کنکور های گذشته، آزمون های طبقه بندی، جزوات کنکوری، خلاصه ی نکات و یادداشت ها، جزوات درسی و تست هایی که قبلا به آن ها پاسخ داده اید رجوع کنید. یکی از ابزار های مناسب جمع بندی کنکور ارشد سوالات کنکور های ارشد سال های گذشته است. شباهت تقریبا 70 درصد تیپ سوالات کنکور به سوالات سال های قبل آن دلیل خوبی است که تمرکزتان را روی این بخش زیاد کنید. سعی کنید در هفته‌های پیش رو  تلاش بیشتری را داشته باشید. چراکه مهم تلاش شماست و حرکت شما به سمتی که می خواهید و بس. 

  آخرین ویرایش: شنبه 19 بهمن 1398 04:24 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • جزوه ننویس شنبه 12 بهمن 1398 12:00 ق.ظ نظرات ()
  نکات و شرایط لازم برای گرفتن امریه‌ی سربازی

   
  یکی از خوبی‌های مدرک تحصیلی برای امریه‌ی سربازی  است. بسیاری از مشمولان خدمت سربازی تمایل دارند دوران خدمت سربازی خود را به عنوان امریه‌ی سربازی بگذارنند. در واقع امریه سربازی به نوعی گذراندن خدمت سربازی را آسانتر می کند. همانطور که در جریان هستید افراد برای گذراندن خدمت سربازی خود  را در یکی از ارگان‌های نیروهای مسلح یعنی ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و وزارت دفاع سپری خواهد کرد. با توجه به نیاز دولت به نیروی متخصص و توافق دولت و ستاد کل نیروهای مسلح، دولت می تواند کمبود نیروی انسانی خود را با نیروی انسانی سرباز جبران کند. بر همین اساس با اعلام تعداد نیروی مورد نیاز از سوی نهاد های دولتی، ستاد کل نیروهای مسلح عده ای از سربازان وظیفه را در شاخه های مورد نیاز، مامور به انجام خدمت در نهاد دولتی می کند. این ماموریت همان امریه سربازی است. نکته‌ای که باید بدانید این است سربازان غایب نمی‌توانند از امریه بهره مند شوند چراکه غیبت از جمله مواردی است که سبب منع بهره‌مندی سربازان و مشمولان از یک سری تسهیلات به سربازی می‌شود.
  معمولاً در مراکز دولتی در بخش‌های مرتبط با کارگزینی یک نفر هم مامور گرفتن سرباز امریه است. گفتنی است عضویت در خانواده  ایثارگران و تأهل هر کدام جزو امتیازات برتری است که توسط آن می‌توان امریه گرفت. اگر امریه داشته باشید بعد از گذراندن دوره دو ماه آموزشی خود را به سازمان مربوطه معرفی کرده و با لباس شخصی و مثل یک کارمند عادی دوره خدمت خود را خواهید گذراند. البته شما نیروی وظیفه خواهید بود و حقوقتان در همان حد و اندازه باقی وظیفه‌ها پرداخت می‌شود. در این مقاله سعی داریم مراحل، شرایط و مدارک تحصیلی مربوط به امریه‌ی سربازی را توضیح دهیم پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

  نکات مربوط به امریه‌ی سربازی
  1) حداقل باید 2 الی ٣ ماه پیش از تاریخ اعزام برای امریه اقدام کنید.
  2) نباید در خدمت غیبت داشته باشید.
  3) در برخی از سازمان‌ها کسری خدمت پذیرفته نیست (بیش از 3 ماه) ولی بعضیی‌ها می پذیرند.
  4) انتخاب محلی خدمت با سازمان مربوطه است، مگر اینکه از محل مورد نیا ز خود نامه‌ای مبنی بر نیاز آنها به سازمان ارائه دهید در غیر این صورت انتقال بعدی بسیار مشکل است.
  5) مدت زمان امریه جزو سوابق استخدامی شما محسوب می‎شود.
  6) امکان انصراف از امریه بعد از پذیرفته شدن آن وجود ندارد.
  7)  حقوق پرداختی به کارمندان امریه حقوق سربازی است شاید کمی هم بیشتر
  8) امریه شدن در یک سازمان تعهدی به استخدام آینده شما در آن ایجاد نمی‌کند ولی آن را تسهیل خواهد کرد.
  9) اعتبار دانشگاه و محل تحصیل از نظر آزاد یا سراسری بودن تفاوتی در پذیرش امریه ندارد.
  10) ساعات کاری در محل امریه مثل ساعت کاری برای سایر کارمندان آن اداره است.


  مدرک تحصیلی امریه
  مدرک خاصی نیاز نیست و دیپلم تا دکتری بسته به نیاز مراکز مختلف موردقبول می‌باشد
  در اداره محیط زیست ممکن است دیپلم هم قبول کنند.
  بطور معمول در سازمان آموزش و پرورش فوق دیپلم و بالاتر مورد پذیرش است.
  در بعضی از ارگان‌ها مانند سازمان بازرسی کل کشور مدرک کارشناسی ارشد مورد قبول است.
  هر فرد با رشته تحصیلی خود باید به سازمان‌های مرتبط مراجعه کرده و پرس و جو کند. بغیر از رشته‌های حسابداری و کامپیوتر که تقریبا در همه جا مورد قبول واقع میشوند.

  به طور کلی این مراحل را مطالعه نمایید
  1) ابتدا چک کنید شرایط ۵ گانه (در ادامه آمده است) را دارید یا خیر اگر شرایط را ندارید به لیست سازمان های بدون شرایط مراجعه کنید.
  2) لیست سازمان‌های امریه گیر را یادداشت کنید. فراموش نکنید شما با اصلی ترین سازمان طرف هستید مثلا برای ثبت اسناد با سازمان ثبت اسناد کل کشور طرف اداری هستید و در اولویت دوم با سازمان ثبت اسناد استان و …
  ۳) بطور حضوری یا تلفنی (ترجیحا حضوری) به سازمانها مراجعه کنید. اگه تهران هستید به سازمان اصلی و اگر شهرستان تشریف دارید به سازمان استان مراجعه نموده و از بخش کارگزینی یا نیروی انسانی بپرسید که برای چه ماه هایی سهمیه امریه دارند .
  4) اگه هنوز دفترچه پست نکردید سعی کنید در زمانی پست کنید که با ماه اعلام شده توسط سازمان متناسب باشد. البته در صورت لزوم امکان درخواست تعویق و تعجیل تاریخ اعزام هم وجود دارد.

  سازمان های امریه گیر 
  سازمان میراث فرهنگی وگردشگری
  سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی 
  سازمان گسترش ونوسازی صنایع
   سازمان حفاظت محیط زیست
  مراکز بهزیستی کشور
  سازمان آموزش فنی و حرفه ای
  سازمان بازرسی کشور
   سازمان هواپیمایی
  سازمان مدیرت و برنامه ریزی
  سازمان انرژی اتمی
  سازمان ثبت اسناد واملاک
  وزارت جهاد کشاورزی
  وزارت نیرو ایران
   وزارت صنایع ومعادن
  وزارت نفت ایران
  وزارت مسکن و شهرسازی
  وزارت کار و امور اجتماعی کشور
  وزارت اموزش وپرورش تهران
  موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی
  دانشگاه صنعتی شریف/دانشگاه تهران
  بنیاد شهید انقلاب اسلامی ایران
  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران
  شهرداری، بخش فرهنگی هنری و فرمانداری
  زندان‌ها و اقدامات تامینی کشور
   گمرکات
  سازمان نوسازی مدارس ایران
  نهاد ریاست جمهوری
  سازمان جنگلها و مراتع
  معاونت راهبردی ریاست جمهوری

  میزان حقوق سربازان امریه گیر 
  میزان حقوق سربازان امریه گیر یا حتی سربازان عادی، معمولا شبیه یک راز سر به مهر است  و به دلیل رویه‌های مختلف و برخوردهای بعضا سلیقه‌ای، میزان حقوق سربازان امریه گیر، طیف وسیعی از مبالغ را به خود اختصاص داده است. بعلاوه، بخشنامه یا سند دقیقی برای این موضوع منتشر نشده است که بتوان به آن استناد کرد و مبالغ را به صورت قطعی محاسبه کرد . با این وجود و با توجه به استعلامات گرفته شده از ادارات و نهادهای مختلف و تجربیات سربازان دیگری که از امریه سازمان‌های دولتی و نیمه دولتی استفاده کرده‌اند، می‌توان رقمی را برای میزان حقوق سربازان امریه گیر، به صورت حدودی محاسبه کرد . 

  رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح به مشمولان و خانواده‌هایشان توصیه کرد که برای بهره مندی از امریه حتما اطلاعات کامل مربوط به شرایط جذب سرباز امریه در سازمان‌های مربوطه را مطالعه کرده و سپس برای آن اقدام کنند چرا که در مواردی بوده که افراد تصور می‌کردند که مشمول امریه شده اما به دلیل عدم اطلاع از قوانین و مقررات امریه شامل حالشان نشده است و وارد غیبت از سربازی شده‌اند.

  آخرین ویرایش: شنبه 12 بهمن 1398 12:17 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • جزوه ننویس جمعه 4 بهمن 1398 11:57 ب.ظ نظرات ()
  درس استاتیک چیست و چگونه نمره‌ی بالایی در این درس بگیریم؟


  استاتیک یا ایستایی‌  شاخه‌ای از مکانیک و علوم مهندسی است که به بحث و مطالعه دربارهٔ یک سیستم یا سامانه فیزیکی در حال تعادل و ایستایی استاتیکی می‌پردازد. تعادل و ایستایی استاتیکی حالتی است که در آن اجسام یا سازه‌های تحت تأثیر نیروهای خارجی- تغیر مکان نسبی نداده و در حالت ایستایی و سکون باقی بمانند. در حالت تعادل ایستا که در علوم مهندسی به «تعادل استاتیکی» موسوم است، سیستم مورد نظر یا در حال سکون است یا می‌توان از نظر علمی (بخصوص با توجه به سکون نسبی نسبیت انیشتین) مرکز ثقل (گرانیگاه) آن را در یکی از دستگاه‌های سکون نسبی که با سرعت ثابت حرکت می‌کنند و لذا شتاب در آن صفر است، ساکن دانسته و تعریف نمود.
  یکی از دروس مهم رشته‌های فنی مهندسی درس استاتیک است. پایه و اساس این درس قوانین نیوتن است که به ما کمک می کند، مسائل را با استفاده از ابزارهایی که در این درس آشنا خواهیم شد، تحلیل کنیم. اجسام مورد بررسی در استاتیک صلب و بدون حرکت در نظر گرفته می شود. از مهمترین مباحث این درس، بحث تعادل می باشد، که در فصل اول مورد بررسی قرار میگیرد همچنین این درس قوی‌ترین ابزار برای تحلیل سازه‌ها است.اگر این درس را خوب یاد بگیرید در درس‌های دیگر که استاتیک برای آنها حالت پیش نیاز دارد هم موفق خواهید بود. البته استاتیک درسی نیست که فرمول‌های زیاد برای حفظ کردن داشته باشد. در درس استاتیک فرمول‌های محدودی ارائه می شود و بیشتر مسائل با همان معادلات تعادل قابل حل کردن هستند. احتمالا سختی زیاد این درس هم همین فرمول‌های محمدود است چراکه باید با این تعداد فرمول و رابطه اکثر مسائل را حل کنید. در این درس بیشتر از دانشجویان انتظار می‌رود توانایی تحلیل خودشان را افزایش دهند و بتوانند مسائل را با همان معادلات تعدادل حل کنند. کتاب‎های مرجع درس استاتیک مانند مریام و بیرجانسون مسائل بسیار متعددی وجود دارد و نشان می دهد که دانشجویان باید تعداد تمرینات زیادی را حل کنند تا به خوبی بر آن مسلط شوند. برای موفقیت در درس استاتیک تامل و تفکر بر روی تمرینات و مسائل بسیار مهم است. البته با رعایت چنین نکاتی به احتمال زیاد دراین موفق خواهید شد در مرحله اول باید سعی کنید به صورت مرتب در کلاس‌های دانشگاه حاضر باشید. وقتی در کلاس حاضر هستید نحوه برخورد استاد خودتان با مسائل را می‌بینید و استدلال‌هایی که ایشان انجام می‌دهند را مشاهده خواهید کرد. در نتیجه وقتی در ادامه خودتان هم می خواهید مسئله‌ای را حل کنید به همان روش عمل خواهید کرد. برای این درس حضور در کلاس‌ها بسیار مفید است. نکته‌ای باید در این درس به آن توجه داشته باشید این است که این درس یک درس تحلیلی می‌باشد و این درس با نقطه‌ای از مغز شما کار دارد که ممکن است قبلا خوب تقویت نشده باشد. در درس‌های قبلی ممکن است با به خاطر سپردن فرمولها و روابط توانسته باشید نتیجه خوبی بگیرید. در این درس باید قوه تحلیل و استدلال خودتان را تقویت کنید. شما می‌توانید از جزوه‌ها نیز بهره ببرید و سر کلاس بیشتر به استاد گوش دهید برای یادگیری بهتر و جزوه را نیز با خیال راحت از جزوه ننویس دانلود کنید. جزوه ننویس به طور کامل با استفاده از اساتید مجرب این جزوه را آماده نموده که می‌توانید از آن بهره نمایید. با توجه به مطالب ارائه شده واضح است که یادگیری و پاس کردن درس استاتیک به تلاش و کوشش و ممارست نیاز دارد.
  سعی کنید در این درس  به دنبال راه حل‌هایی کوتاه و میانبر نباشید برای پاس کردن درس استاتیک و برای اینکه این درس را خوب یاد بگیرید و در آن موفق باشید سطحی و در زمان کم آن را نخوانید از همان اول پایه را خوب و محکم بذارید تا در دوران تحصیل در همه‌ی دروس موفق عمل کنید و بعد از فارغ التحصیلی هم بتوانید با معدل بالایی که دارید در مصاحبه‌های تحصیلی و شغلی موفق باشید. اگر استدلال کردن را در این درس یاد بگیرد مطمعن باشید نه تنها در سایر درس‌ها بلکه در زندگی نیز موفق خواهید بود. یاد بگیرید تمرین‌ها را درست حل کنید، در کتاب‌های مرجع استاتیک مانند مریام و بیرجانستون تمرینات بسیار زیادی ارائه شده است که لزومی ندارد تمامی این تمرینات را حل کنید ولی هرچه بیشتر وقت بگذارید مسلط‌تر خواهید شد.  ولی نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است سعی کنید به جای اینکه سوالات زیادی را حل کنید روی  نحوه حل تمرین  دقت کنید به این صورت که اگر از کتاب حل المسائل استفاده می‌کنید خیلی سریع سراغ جواب سوال‌ها نروید. برای هر سوال به خودتان حداقل 10 دقیقه وقت بدهید تا راه حلی که به نظرتان می رسد را بنویسید. هنگامی که راه‌ حل‌ها را جستجو می‌کنید  و آن را برروی کاغذ می‌نویسید در نهایت اگر درست هم نباشد این روند به یادگیری شما کمک زیادی می‌کند. یادتان باشد این درس یک درس شب امتحانی نیست؛ بنابراین سعی کنید در طول ترم آن را بخوانید و سوالات خود را از استاد مربوط بپرسید. همین تلاش شما برای حل مسئله باعث می‌شود ذهن شما برای تحلیل و استدلال تلاش کند. در نتیجه در این زمینه قوی‌تر خواهید شد و کم کم روی تمرینات و حل‌کردن آنها تسلط بیشتری خواهید داشت. بنابراین به جای اینکه تمرینات بیشتری را فقط با نگاه کردن به حل المسائل مورد بررسی قرار دهید، تمرینات محدودتری را حل کنید ولی درست تمرین کنید و استدلال کردن و تحلیل کردن مسائل را تمرین کنید. با در نظر گرفتن این موارد می‌توانید استاتیک را بهتر یاد بگیرید و در آن نمره بهتری هم بگیرید. 
  به طور کلی درس استاتیک یکی از درس‌هایی است که باید عمقی و مفهومی خوانده شود و روی تمرینات آن تامل و تفکر کرد. باید تحلیل‌کردن را خوب یاد بگیرید و تلاش کنید ذهن خودتان را به گونه‌ای عادت دهید که روی سوالات فکر کند و راه حل ارائه دهید. در کار مهندسی ذهن‎هایی که به ارائه راه حل و حل‌کردن مسائل جدید عادت کرده باشند به نسبت ذهن‌هایی که فقط فرمول و رابطه حفظ کرده‌اند بسیار ارزشمندتر و موفق‌تر است. 

  آخرین ویرایش: پنجشنبه 10 بهمن 1398 01:13 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic